Zástěna pro vypravěče – Strážce Al-Qarimu

Poslední kusy

Vypravěčská zástěna v precizním knihařském zpracování. Nezbytný doplněk každého správného vypravěče.

Se spoustou užitečných informací a tabulek z vnitřní strany a s nádhernou kresbou majestátní hydry v písečných ruinách od dvorního ilustrátora Dračí Hlídky: Jakuba Politzera ze strany vnější vám poskytne dostatek soukromí i podklady k co nejplynulejšímu zážitku ze hry

Rozměry ve složeném stavu: 28x22cm

Rozměry v rozloženém stavu: 111x22cm

566 Kč

Zástěna pro vypravěče – Strážce Al-Qarimu

Díky této šikovné pomůcce můžete listování pravidly hodit za hlavu. Ty nejčastěji vyhledávané informace už totiž budete mít vždy po ruce a vaše poznámky k dobrodružství navíc zůstanou skryty před zraky zvídavých hráčů.

Zástěna je čtyřdílná, skládací a je vyrobena z vysoce kvalitního, odolného kartonu s lesklou povrchovou úpravou.

Příběh, ze kterého zástěna vychází:

Město Al-Quarim patřilo od nepaměti mezi největší a nejbohatší na světě. Vybudováno v samotném srdci Krinaje, stalo se sídlem císaře Mahúda. Zlatavé kupole chrámů se leskly vysoko nad ním a mohutné hradby, které ho chránily před písečnými bouřemi, se táhly od obzoru k obzoru. Ne nadarmo se mu říkalo Perla pouště. Po celé generace bylo toto místo centrem kultury, vědění a moci. Jeho věhlas neustále rostl a stejně tak se dařilo celé Krinajské říši.

Nic na světě však netrvá věčně a ani Al-Quarim nebylo výjimkou. Nikdo už přesně neví, čím to začalo. V knihách Kamala Ibn Nasúra se píše o nebeských znameních a chvění země, které trvalo celé týdny. Ve starých příbězích se zase vypráví o sedmi oázách a vyschlých studních. O tajném kultu a zabíjení nevěřících. Kdo však dnes ví, co z toho byla pravda?

V některých věcech se však legendy vzácně shodují. Všechny hovoří o rychlé zkáze města. O domech i čtvrtích pohlcených zemí. O regimentech vojáků i uprchlíků, které skončily zrovna tak. O potupném odchodu císaře, který se musel vzdát symbolu svého impéria. A také o stohlavém monstru rejdícím v písečných dunách a ukrytém kdesi hluboko pod městem.

Al-Quarim tak zůstalo opuštěným a prokletým místem v poušti. Zaprášené vzpomínky na něj ožívají jen tehdy, objeví-li se na černém trhu některé z jeho pokladů.