O autorovi

Mára a Grogu
Mára a Grogu

Ahoj, jsem Mára a tohle všechno je moje práce. Vyzkoušel jsem spoustu věcí, zaměstnání a prošel si řadou životních zkušeností. Potkal jsem hromadu více či méně zajímavých lidí.
A mám pocit, že všechno mě směřovalo k tomuto projektu. Doufám, že se bavíte.

Zóna 628

původně vznikla jako část mého prvního blogerského pokusu. Blog měl asi půl roku snahu věnovat se hernímu průmyslu, gamingu a esportu. No, nepodařilo se :) dnes už vím, že tohle člověk sám neutáhne. 

Zona628.cz byla i e-shopem s digitální distribucí her. Každopádně po porodních bolestech a pár změnách se v roce 2016 stal e-shop funkčním doplňkem kamenné prodejny s počítači a hrami. 

Tehdy jsem s partou nadšenců začal pod hlavičkou Zony628 pořádat eventy pro hráče v našem městě, Gamers Day. Pak se ovšem rozjela spolupráce s CZC a musel jsem e-shop vypnout. Od té doby Zóna zaštiťovala už jen LAN párty na Majáku, kroužek věnovaný Starcraftu II a akce s virtuální realitou. 

Celý život se mi hlavou honí myšlenky, nápady. Ožívají příběhy a scény a já si  je sepisuji do šuplíku. Co kdyby se to jednou k něčemu hodilo. Co se děje, proč se to děje, komu se to děje a kde se to děje. A na začátku roku 2021 jsem si řekl, že Zóna 628 se musí někam pohnout. Už toho v tom šuplíku bylo moc a myšlenek na zveřejnění přibývalo. Nehledě na to, že poslední dva roky se mi v Zóně zabydlela pořádná sebranka postav, která prudila, bojovala, sexovala, budovala, prostě si to místo začalo žít svým životem.

Jednoho dne jsem část textů dal přečíst pár známým. Reakce byly pozitivní a povzbuzující. Tehdy jsem si vzpomněl na své dětství. Byl jsem knihomol, nerd a fanda do RPG a larpů. Ve škole se nás tenkrát ptali co bychom chtěli dělat jako dospělí. A já si byl jistý, že chci být buď spisovatel nebo tvůrce her. 

Tak proč to nezkusit ;) 

Jestli vás moje tvorba baví, sdílejte ji mezi své přátele. Třeba na Facebooku.