HTC Vive a našlapané herní PC

Zajímá tě, jaké VR brýle mám na herně a jaký herní počítač to pohání?

Xdiablo PC
Xdiablo PC

Do virtuální reality se ponoříš v brýlích HTC Vive, používám herní platformu Steam.
Herní počítač, který to vše pohání, je X-Diablo by Asus.

  • Intel Core I7-7700K s vodním chlazením Asus ROG RYUO
  • RAM 16GB DDR4

  • Grafika Nvidia GTX Asus ROG 1080Ti

  • Disky NVMe a SSD od Samsungu a SSD od Kingstonu

Proč HTC Vive? 

Steam Index headset VR
Steam Index headset VR

Někdo by se mohl zhrozit, proč zrovna první generace VR, když už máme lepší? Je to jednoduché. Když jsem v roce 2015 poprvé čuchnul k - VR, tak jsem si pořídil HTC Vive. Následovaly čtyři roky ježdění a pořádání akcí s virtuální realitou, a tak se z jednoho VRka staly čtyři sety, abych dokázal pokrýt všechny akce a požadavky zákazníků.

V okamžiku, kdy už mě svrběly prsty, že obnovím vybavení a původní HTC Vive vyměním za nové Steam Index headsety, přišla pandemie. Vše se zavřelo a nebylo kam jezdit. 

STEAM INDEX BUDE !!!

Opravdu. Záleží hlavně na tobě ;) I s tvým přispěním si herna s VR dokáže vydělat na nové brýle. Ber to jako naši společnou misi. Pevně věřím, že uspějeme. Společně s teamem, který kolem sebe mám, plánujeme soutěže, turnaje, různé eventy a rohodně si nové VR brýle zasloužíme. A pak hned lepší PC.

Raději Index než Vive Pro 

Index ovladač
Index ovladač

Původní Vive první generace chci nahradit Indexem hlavně kvůli ovladačům. Ovladače od Indexu totiž mapují pohyb každého prstu a sílu tlaku takže zážitek ve virtuální realitě je díky tomu o dost intenzivnější než s klasickým ovladačem od HTC. Pokud chceš o Index ovladačích vědět víc, prosím.

Dalším důvodem jsou samotné VR brýle. Index od Valve i HTC Vive Pro jsem měl možnost dlouhodobě používat. Oproti prvnímu Vivu jsou oba headsety slušným skokem vpřed. Rozhodnutí pro Index je hlavně můj subjektivní pocit. Prostě mi headset, výplň i displej z dílny Valve sedí líp na hlavě.

A co bezdrát?

Bezdrátové VR zatím v plánu nemám. Měl jsem tu čest, ale kabel je kabel. Díky bezdrátovému řešení jsou brýle těžší. Taky neustále rešíš kam s baterkou a musíš mít pořád nějakou další nabitou. I když Oculus ukazuje, že by to jít mohlo.

Hraj, sdílej, soutěž a vyhraj

VR Vyškov nejlíp podpoříš tak, že si uděláš online rezervaci a přijdeš si zahrát. Taky můžeš sledovat Instagram nebo Facebook Zona628. Tam budu pravidelně sdílet info o turnajích, soutěžích a nových hrách v knihovně.